Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ВИДЕО: Дибиров со четврти нај-гол на колото, Гедбан со петта најдобра одбрана
ВИДЕО: Дибиров со четврти нај-гол на колото, Гедбан со петта најдобра одбрана

ВИДЕО: Дибиров со четврти нај-гол на колото, Гедбан со петта најдобра одбрана

Медиа тимот на ЕХФ ги избра најубавите потези, голови и одбрани во рамките од седмото коло на Лигата на шампионите.

Во рубриката топ – 5 најубави голови на седмото коло се најде и еден играч од редовите на Вардар. Тимур Дибиров го завзема четрвтото место како најубав гол на ова коло. Топ – 5 голови на ова седмо коло можете да ги погледнете ТУКА.

Калифа Гедбан пак, имаше супер вечер против Киелце, посебно во вториот дел кога одбрани неколку фантастични топки на противничите кога се кршеше резултатот, како и еден пенал. Токму една од фантастичните одбрани на нашиот голман е избрана за петта најубава на ова коло. Сите пет најдобри одбрани на ова коло, можете да ги погледнете ТУКА.