Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Ф-4 кадети: Вардар на „мегдан“ со Младост Богданци, другиот 1/2-фин. пар е Металург и Струга
Ф-4 кадети:  Вардар на „мегдан“ со Младост Богданци, другиот 1/2-фин. пар е Металург и Струга

Ф-4 кадети: Вардар на „мегдан“ со Младост Богданци, другиот 1/2-фин. пар е Металург и Струга

Викенд  се одиграа натпреварите од групната фаза на квалификациските турнири и во  кадетската лига во машка конкуренција. Кај момците 21 тим беа поделени во четири групи, лидерите на групите обезбедија место на завршниот турнир. Во групата-Г која за нас е најинтересна, РК Вардар 1961 како првопласиран обезбеди ф-4.

 

Од групата А, најдобар беше Младост Богданци, токму со оваа екипа вкрстуваме на полуфиналниот натпревар на Ф-4. Покрај овие две екипи место понатака обезбедија Струга и Металург, тимови кој го формираат другиот полуфинален пар на завршницата. Наскоро ќе биде познат терминот и локацијата на одигрување.