Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТО) Урдаревски минимално го победи Бисинов, на меч од “Јуниор“ лигата, кај генер. 2002/03
(ФОТО) Урдаревски минимално го победи Бисинов, на меч од “Јуниор“ лигата, кај генер. 2002/03

(ФОТО) Урдаревски минимално го победи Бисинов, на меч од “Јуниор“ лигата, кај генер. 2002/03

Денес на Кале продолжија мечевите од ракометната “Јуниор лига“. Екипата на Урдаревски го доби натпреварот во машкиот дел кај генерацијата родени 2002/03 година. Тимот од Скопје славеше минимално со резултат од 20:19.

Погледнете фотографии од овој интересен меч.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14