Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Пионерите на Вардар го „наполнија“ голот на РК Алушовски
(Фотогалерија) Пионерите на Вардар  го „наполнија“ голот на РК Алушовски

(Фотогалерија) Пионерите на Вардар го „наполнија“ голот на РК Алушовски

Пионерите на РК Вардар,  викендов со  убедлива победа ја отворија новата сезона во пионерската конкуненција. Момците на Зоран Петковски-Зенга во СЦ „Јане Сандански“ ја совладаа екипата на РК Алушевски со високи 31-13 (16-7).

На овој меч кај нас: Симоновски Кирил постигна 5 гола, Аритонов Тадеј имаше 4, а по три гола имаа Петрушевски Андреј, Петковски Христијан, Писонеро Алесандро, Спасовски Ѓорги.

1 1q 2 2e 3 4 4a 4r 5 6y 7 8 9 10 11 13 14 16 17 18 19 20 23 24 24r