Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) РК Илинден Вардар подобар од Бисинов Вардар во финалето на турнирот “Илинден-2017“
(Фотогалерија) РК Илинден Вардар подобар од Бисинов Вардар во финалето на турнирот “Илинден-2017“

(Фотогалерија) РК Илинден Вардар подобар од Бисинов Вардар во финалето на турнирот “Илинден-2017“

Вчера заврши турнирот во организација на ракометната школа Илинден-Вардар, која е дел од Академијата на Вардар и постојан учесник во “Јуниор“ лигата. Кај генерацијата 2004/05 првото место му припадна на домаќинот на турнирот, Илинден кој во финалето го “преслуша“ Бисинов. РК Илинден Вардар пак уште еднаш докажа дека моментално е најдобрата школа во оваа возрасна генерација, совладувајќи ја уште еднаш екипата на Бисинов, но овој пат убедливо со резултат од 27:11.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 24