Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > (Фотогалерија) РК Вардар јуниор минимално поразен од Металург-2
(Фотогалерија) РК Вардар јуниор минимално поразен од Металург-2

(Фотогалерија) РК Вардар јуниор минимално поразен од Металург-2

Викендов на програмата во машката Супер лига беше  11.коло, во истото младиот тим на РК Вардар Јуниор  во улога на   домаќин во спортскиот центар “Кале“ во Скопје ја пречека  екипата на РК Металург-2 од скопската населба Автокоманда. Момците на Стојан Петрушевски во еден дуел со многу жар, борба и надигрување беа минимално поразени со еден гол, 27-28 (13-14)

0 1 2 3 4 5 6 7 8 8k 9 9c 9q 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23