Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дмитри Киселев нов ракометар на Вардар!?
Дмитри Киселев нов ракометар на Вардар!?

Дмитри Киселев нов ракометар на Вардар!?

По низата заминувања од Вардар, јасно беше дека црвено – црните ќе го менуваат костурот на тимот во целост. По официјалните неколку заминувања, сега се бараат нови атекватни засилувања кои од следната сезона ќе го понесат товарот во тимот на Европскиот шампион.

Според sportclub.mk, нов ракометар на Вардар од следната сезона треба да биде Дмитри Киселев од Санкт Петербург. Прочитајте повеќе ТУКА.