Tuesday ,18 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) РК Ангели Вардар дојдоа до “круна“ во Јуниор лигата, РК Седмерец “сребрен“
(Фотогалерија) РК Ангели Вардар дојдоа до “круна“ во Јуниор лигата, РК Седмерец “сребрен“

(Фотогалерија) РК Ангели Вардар дојдоа до “круна“ во Јуниор лигата, РК Седмерец “сребрен“

Викендов во големото финале од Јуниор лигата кај момците родени 2008 и 2009 година, тимот на РК Ангели  Вардар дојде до злато. Скопскиот тим успеа во финалето кое се играше во “Јане Сандански“ да го совлада тимот на РК Седмерец од Охрид.

1 1a 2 4 5 6 7 8 9 10 11 13 16 19 20 22 23 26 27 28 30 31 34