Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Искрените пријателства траат вечно
(ФОТО) Искрените пријателства траат вечно

(ФОТО) Искрените пријателства траат вечно

Иако играат на спротивни страни, Тимур Дибиров и Игор Карачиќ ќе останат засекогаш пријатели. Двајцата освоија голем број на трофеи како дел од Вардар. од кои и две Европски титули.

Нивното пријателство е големо и искрено, иако играат еден против друг, тоа не претставува проблем за искрена прегратка. Инаку, Карачиќ гостуваше во Скопје, каде неговиот Киелце го победи Вардар, на натпревар од 7.коло во Лигата на Шампионите.