Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) „Карачиќ фала ти за се“
(ФОТО) „Карачиќ фала ти за се“

(ФОТО) „Карачиќ фала ти за се“

Вардар никогаш не ги заборава играчите кои дале голем придонес за клубот. Еден од нив е секако Игор Карачиќ кој одигра седум извонредни сезони во црвено-црниот дрес, клуб во кој ги помина најдобрите моменти во неговата кариера и со кој освои две Европски Титули.

kara

Пред почетокот на мечот, капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов му подари дрес на кој пишуваше „Кара фала ти за се„. Името на Карачиќ се скандираше и од целата арена, а Кара неизмерно им се заблагодари на сите за топлиот пречек. На крајот и двете екипи ги поделија бодовите, играјќи со нерешен резултат (28:28).