Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Вардарци порачаа, „против сите што сакаат да не нема“
(ФОТО) Вардарци порачаа, „против сите што сакаат да не нема“

(ФОТО) Вардарци порачаа, „против сите што сакаат да не нема“

Ракометарите на Вардар славеа убедлива победа (31:24) во дерби натпреварот од Супер Лигата против екипата на Еурофарм Пелистер.

Со овој триумф, црвено-црните направија голем исчекор кон освојување на Шампионската круна.

Победата ја прославија ја соблекувалната, со селфи, а голманот Борко Ристовски напиша статус кој никого нема да остави рамнодушен.

„И покрај сè. Против сите што сакаат да нè нема. Ова е тоа што ја одржува екипата. Единство, срце и храброст“, напиша Борко.