Wednesday ,08 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Вардарци го одржаа последниот тренинг пред заминувањето за Белорусија
(ФОТО) Вардарци го одржаа последниот тренинг пред заминувањето за Белорусија

(ФОТО) Вардарци го одржаа последниот тренинг пред заминувањето за Белорусија

Европскиот ракометен Шампион денес го одржа последниот тренинг пред заминувањето за Белорусија, каде во сабота Вардар ќе гостува на екипата на Брест Мешков.

1 3

Ова ќе биде натпревар од 9.коло во најсилната група Б, гостување на кое црвено-црните ќе се обидат да се вратат на победите. Утре екипата заминува за Брест, кога ќе биде познато и со каков состав ќе настапиме на ова гостување.