Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ФОТО: Кристопанс се враќа во тимот, Дисингер го нема
ФОТО: Кристопанс се враќа во тимот, Дисингер го нема

ФОТО: Кристопанс се враќа во тимот, Дисингер го нема

Денес, Вардар ќе го одигра претпоследниот натпревар за годинава во Лигата на шампионите, црвено-црните гостуваат во Белорусија кај екипата на Брест Мешков.

На неколку часа пред натпреварот и двата статези се одлучија на кои ракометари ќе сметаат за денешната пресметка. Кај Вардар, добро е тоа што во тимот се враќа Кристопанс, додека пак ќе ги нема Дисингер, Толедо и Горбок, кои остануваат сеуште во аут.

Составите на двете екипи:

untitled