Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) РК Вардар ги започна подготовките со Давид Дејвис
(ФОТО) РК Вардар ги започна подготовките со Давид Дејвис

(ФОТО) РК Вардар ги започна подготовките со Давид Дејвис

Екипата на Вардар ги почна подготовките за пролетниот дел од сезоната со новиот тренер Давид Дејвис, но без неколкумина играчи кои имаат обврски со своите репрезентации и ќе настапуваат на ЕП 2022 година во Унгарија и во Словачка.

aaaaaa

Дејвис седнува на тренерската клупа на Вардар, но тој веќе беше дел од тимот и како помошник освои европска шампионска круна, титула во СЕХА лигата и двојна круна во домашното првенство. Сега ќе биде прв тренер и ќе го подготвува тимот за настап на три фронта: Во ЛШ, во СЕХА лигата и во домашното првенство.

271289194_891482798194188_8760274161531722698_n 271318745_1105766553573006_6375728570038034408_n 271399893_268652841864537_4907732242147529725_n

Тимот останува во Скопје до одигрување на првите официјални натпревари, кои според сегашниот план би требало на бидат на почетокот на февруари. На собирот отсуствуваа оние што се со своите репрезентации и ќе настапуваат на ЕП: Томовски, Талески, Мишевски, Георгиевски, Стоилов, Валчак, Чувара, Гаџа, Ѓукиќ.

vardar-gi-pochna-podgotovkite-za-proletniot-del-so-noviot-trener-david-dejvis-26688