Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките
(ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките

(ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките

Тимот на РК Вардар 1961 стартуваше со подготовки за новата натпреварувачка сезона. Првиот тренинг започна во теретаната на С.Ц. Јане Сандански, од каде играчите се упатија на фудбалскиот терен каде истрчаа неколку кругови.

На собирот беа присутни новите засилувања, Мартин Томовски, Али Сафар, Дарко Ѓукиќ, Анте Кудуз,  Џереми Тото, Жоел Куни Моралес и Бакари Диало, додека единствен кој недостасуваше беше Гурбиндо.

217681185_201509788649610_471551575336362971_n 217759103_201509231982999_4401039193757040308_n 217759370_201510335316222_7133390156905887749_n 217857401_201508591983063_5312790723722396236_n 218376492_201511978649391_8020852010094578816_n