Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките за новата сезона
(ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките за новата сезона

(ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките за новата сезона

Ракометниот клуб Вардар попладнево го имаше својот прв собир во пресрет на новата натпреварувачка сезона.

361957856_753590616774855_3297649114098736901_n

На првиот тренинг се појавија новите засилувања, Стефан Петриќ, Марко Срдановиќ, Матија Николиќ, Косуке Јасухира, Нилтон Мело, додека деновиве треба да се приклучи и Ансер Родригез.

Црвено-црните неколку дена ќе тренираат во С.Ц. Јане Сандански, по што ќе заминат на подготовки во Маврово. Владо Недановски останува главен тренер, додека негов помошник ќе биде Стојанче Стоилов.

361921756_753590903441493_4802047588938241073_n 362031689_753591216774795_2923678440907580820_n