Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Матеус Лемос е нов член на ФК Вардар

Матеус Лемос е нов член на ФК Вардар

ФК Вардар на официјалната страница објавија :

FB_IMG_1689780015077

Матеус Лемос е нов фудбалер на ФК Вардар!

Бразилецот кој има 26 години, е второто големо засилување во редовите на нашиот клуб.

Матеус доаѓа од екипата на Македонија Ѓорче Петров, каде настапуваше две сезони, освојувајќи две куп титули.

Му посакуваме добредојде, а до сите навивачи упатуваме апел, да се приклучат кон акцијата за купување на членски карти, бидејќи така директно го помагате функционирањето на клубот!

#ЕденЖивотЕднаЉубов