Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фото табела) Младинците на РК Вардар со есен за заборав
(Фото табела) Младинците на РК Вардар со есен за заборав

(Фото табела) Младинците на РК Вардар со есен за заборав

Кадетите на РК Вардар 1961, се натпреваруваа во групата-А во младинскиот шампионат, тоа што се помали од ривалите се рефлекираше на резултатски план. Момците на Пепи Манасков одигаа три меча во есенскиот дел, забележаа два пораза и едно реми на трите дуели. Па на пауза се последни со идентичен бодовен скор како и тимот на Пролет кој е пред нив, останува пролетниот дел за поправање на впечатокот.

271179307_4687166488037519_6006829027963532902_n