Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > (Фотогалерија) Бутел не дозволи изненадување и го победи Вардар Јуниор
(Фотогалерија) Бутел не дозволи изненадување и го победи Вардар Јуниор

(Фотогалерија) Бутел не дозволи изненадување и го победи Вардар Јуниор

Младиот состав на Вардар Јуниор го претрпе и третиот пораз во рамките на Супер-лигата, откако  загуби од екипата на Бутел. Мечот кој се одигра во малата сала на С.Ц. Јане Сандански му припадна на гостинскиот тим кој славеше со резултат 26:31.

Погледнете ја фотогалеријата од овој меч од 3.коло на машката Супер лига.

1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41