Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Прилепчани имаа прилика да се фотографираат со шампионскиот пехар од Келн
(ФОТО) Прилепчани имаа прилика да се фотографираат со шампионскиот пехар од Келн

(ФОТО) Прилепчани имаа прилика да се фотографираат со шампионскиот пехар од Келн

Регионалната ракометна школа на РК Вардар, РК Филип Вардар  од Прилеп  беше домаќин на шампионскиот пехар освоен во Келн. Школата на Александра Танески го донесе трофејот во овој град за да може да го видат фановите на Вардар.

d6

 

Голем број на  прилепчани ја искористија можноста да се фотографираат со пехарот што Вардар по вторпат го освои годинава во Германија  на Ф4 турнирот на ЕХФ лига на шампионите.

d2

d12 d11 d10 d9 d8 d3 d4 d7