Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ФОТО: Дибиров и Карачиќ заедно на тренинг

ФОТО: Дибиров и Карачиќ заедно на тренинг

inbound907568138020826441

Европските шампиони со РК Вардар, левото крило Тимур Дибиров и средниот бек и миленикот на ,,црвено -црните” навивачи, Игор Карачиќ денеска одржаа заеднички тренинг во Скопје.

Оваа фотографија на својот Инстаграм профил ја објави Карачиќ пред околу половина час.

Можеби и двајцата се подготуваат за новата сезона, каде би играле за ист тим, останува времето да покаже.