Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > РФМ: До 30 јуни пријавување за лигите , дамите 2002 во младинска лига, а момците до 2000 година
РФМ: До 30 јуни пријавување за лигите ,  дамите 2002 во младинска лига, а момците до 2000 година

РФМ: До 30 јуни пријавување за лигите , дамите 2002 во младинска лига, а момците до 2000 година

Од ракометната федерација на Македонија ги дефинираа возрасните категории за идната сезона. Тимовите ќе се пријавуваат најдоцна до 30 јуни 2020 год.  за настап во системот на натпреварување во организација на РФМ за натпреварувачка сезона 2020/2021 год. Во ракометниот клуб Вардар дојде до промена на раководната структура, женскиот тим е засебен субјект па очекуваме разврска околу прашањето во кои младински лиги ќе играат тимовите. Ова се возрастите кои се предвидени:

Девојки:

 

-Пионерки родени 2006 год. и помлади

-Кадетки родени 2004 год. и помлади

-Младинки родени 2002 год. и помлади

 

Момци:

Пионери родени 2004 год. и помлади

Кадети родени 2002 год. и помлади

Младици родени 2000 год. и помлади