Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Доделување на трофеи и медали за најдобрите на завршниот турнир “Еден живот, една љубов, во две возрасни генерации
(Фотогалерија) Доделување на трофеи и медали за најдобрите на завршниот турнир “Еден живот, една љубов, во две возрасни генерации

(Фотогалерија) Доделување на трофеи и медали за најдобрите на завршниот турнир “Еден живот, една љубов, во две возрасни генерации

Изминативе два дена финишираше еден дел од ракометниот младински турнир “Еден живот, една љубов„. Познати се победниците и конечниот пласман на екипите во две возрасни генерации. Кај генерацијата родени 2004/05 година првото место му припадна на Вардар кој во големото финале го победи тимот на Аеродром, додека третото место е за екипата на Урдаревски која беше поуспешна од Карпош. Кај генерацијата 2006/07 шампион е Бисинов кој успеа да забележи четири победи од исто толку одиграни мечеви, додека втората позиција е за Урдаревски.

По одигрување на завршните натпревари се доделуваа трофеи и медали за најдобрите три екипи на турнирот, како и поединечните награди.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27