Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Фотогалерија) „Есенска титула“ за тимот на Будимир и Станковски, совладан високо Металург2
(Фотогалерија) „Есенска титула“ за тимот на Будимир и Станковски, совладан високо Металург2

(Фотогалерија) „Есенска титула“ за тимот на Будимир и Станковски, совладан високо Металург2

Вчера тимот на Вардар Јуниор  дојде до „есенска титула“ во кадетската лига.  Нашиот тим ја  пречека екипата на Металург-2, на дуелот во Јане Сандански избраниците на Будимир и Станковски лесно се справија со ривалот. Вардаровите момци победија со резултат  43-17.

0 1 2 3 4 5 5r 6 7 8 8i 8u 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 18o 19 20 23 24 26