Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) РК Карпош подобар од РК Илинден, на машкиот дел од зимскиот турнир во организација на Вардар
(Фотогалерија) РК Карпош подобар од РК Илинден, на машкиот дел од зимскиот турнир во организација на Вардар

(Фотогалерија) РК Карпош подобар од РК Илинден, на машкиот дел од зимскиот турнир во организација на Вардар

На полуфиналниот натпревар во машкиот дел на зимскиот турнир, екипата на Карпош од Куманово успеа да го совлада тимот на Илинден. Резултатот на овој натпревар гласеше 18:20 за тимот од Куманово.

Погледнете ја фотогалеријата од полуфиналниот меч, помеѓу РК Карпош и РК Илинден.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18