Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Вардар е освојувач на турнирот “Еден живот, една љубов“ кај генер.2004/05
(Фотогалерија) Вардар е освојувач на турнирот “Еден живот, една љубов“ кај генер.2004/05

(Фотогалерија) Вардар е освојувач на турнирот “Еден живот, една љубов“ кај генер.2004/05

Пионерите на РК Вардар го освоија турнирот “Еден живот, една љубов„ кај генерацијата 2004/05. Црвено-црните во големото финале беа подобри од екипата на Аеродром, која ја совладаа убедливо со резултат 28:17.

Погледнете фотографии од финалниот меч.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15