Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Ангели, на меч од “Јуниор“ лигата
(Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Ангели, на меч од “Јуниор“ лигата

(Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Ангели, на меч од “Јуниор“ лигата

Екипата на РК Карпош Вардар од Куманово  успеа да забележи две победи во рамките на 3.коло од “Јуниор„ лигата, кај генерацијата 2004/5. Едната од нив беше во дуелот со екипата на Ангели и тоа убедливо изразена со резултат 34:8.

Погледнете фотографии од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15 46720495_1952142058165964_2885655317771714560_n