Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Анта Гаџа го напушта Вардар и се сели во С.Арабија
Анта Гаџа го напушта Вардар и се сели во С.Арабија

Анта Гаџа го напушта Вардар и се сели во С.Арабија

 Хрватскиот репрезентативец, Анте Гаџа, го напушта Вардар и се сели во Саудиска Арабија, во екипата на Ал Ноор.

Гаџа имаше договор со Вардар до крајот на оваа натпреварувачка сезона, но истиот нема да го одработи, иако хрватов сезонава се уште нема одиграно натпревар во дресот на Вардар, а очекувањата беше да се врати на терените во пролетниот дел од сезоната.

Вардар на позицијата среден бек ќе остане со Мартин Карапалевски и Андреј Добрковиќ.