Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Максимовска и Попова, вчера за ривал ги имаа сопствените сестри на мечот со Скопје (Фото)
Максимовска и Попова, вчера за ривал ги имаа сопствените сестри на мечот со Скопје (Фото)

Максимовска и Попова, вчера за ривал ги имаа сопствените сестри на мечот со Скопје (Фото)

Вчера во дуелот од 12.коло, на  натпреварот меѓу Скопје и ЖРК Вардар, кој го добија девојките на Царчев со 34-16 имаше несекојдневен момент. Во нашиот тим имаше две девојки кои за ривал од спротивната страна ги имаа сопствените сестри.

 

 318353915_10222557294343280_8671606721473337015_n

Сите четири сестри се запишаа во листата на стрелци, нивните постигнувања се во заградите. Во редовите на Вардар игра пикерот,  Нина Попова (1.гол), кај ривалот поранешната екс вардарка, нејзината сестра Јасмина Попова (9.гола). Во составот на црвено-црните е и Максимовска Наталија (2.гола), која во тимот на ЖРК Скопје ја има сопствената сестра Надица Максимовска која погоди еднаш (фото).

Сестрите Максимовски

Сестрите Максимовски