Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Уште едно засилување пристигна во Скопје, Анте Гаџа се прошета по кејот на Вардар
(ФОТО) Уште едно засилување пристигна во Скопје, Анте Гаџа се прошета по кејот на Вардар

(ФОТО) Уште едно засилување пристигна во Скопје, Анте Гаџа се прошета по кејот на Вардар

Едно од засилувањата за Европскиот ракометен Шампион, Анте Гаџа, попладнево пристигна во Скопје.

Повремениот хрватски репрезентативец го искористи времето да се прошета по кејот на Вардар, фотографија која ја сподели на својот инстаграм профил. Гаџа во Вардар дојде од екипата на ППД Загреб. Во Скопје се наоѓа уште едно ново засилување, тоа е Робин Кантегрел кој денес допатува од Франција.

ante-gadza-kej

Во наредниве денови се очекува да пристигнат и останатите играчи, кои треба на 18.јули да се појават на првата прозивка закажана од тренерот Стевче Алушовски