Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Анте Гаџа со Хрватска ќе игра на ЕП
Анте Гаџа со Хрватска ќе игра на ЕП

Анте Гаџа со Хрватска ќе игра на ЕП

Селекторот на хрватската ракометна репрезентација, Хрвоје Хорват, го објави конечниот список на ракометари на кои ќе смета за претстојното Европско првенство кое во јануари ќе се одржи во Унгарија и Словачка.

На списокот се најде играчот на Вардар, Анте Гаџа, кој ќе има можност да се докажува. Сепак неговата конкуренција на оваа бековска позиција е „пеколна„ со оглед дека во составот се и Дувњак и Циндриќ.

Изненадување е тоа што на конечниот список го нема поранешниот играч на Вардар, Игор Карачиќ.