Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Никој како тебе друг… Вардарци ги “прегазија“ младинците на РК Металург
(Фотогалерија) Никој како тебе друг… Вардарци ги  “прегазија“ младинците на РК Металург

(Фотогалерија) Никој како тебе друг… Вардарци ги “прегазија“ младинците на РК Металург

1 2

Вчера во спортскиот рeкреативен центар “Кале“ се одигра  дерби натпревар во рамките на младинската лига. Во групата 2, во  последното 10 коло од регуларниот дел  се сретнат екипите на Вардар Јуниор како домаќин и Металург кој беше гостин. Победникот од овој дуел екипата на Вардар која речиси и да го прегази својот противник, а вториот патник во оваа група на завршниот турнир е тимот на РК Пролет 62. Избраниците на Зоран Петковски-Зенга им нанесоа пораз на металурзите со резулат 32-23.

 

00

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 22 23 24 88