Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте секој ден за нашите играчи, во изборот за ол-стар тимот во ЛШ
Гласајте секој ден за нашите играчи, во изборот за ол-стар тимот во ЛШ

Гласајте секој ден за нашите играчи, во изборот за ол-стар тимот во ЛШ

Арпад Штербик, Тимур Дибиров, Игор Карачиќ, Алекс Дујшебаев и Раул Гонзалес се номинирани во изборот за ол-стар тимот во најголемото ракометно натпреварување, Лигата на Шампионите. Гласањето е веќе започнато, и ќе трае се до 24-ти мај. Најдобриот тим ќе биде објавен за време на фајнл-форот, што ќе се одигра во Келн на 30 и 31 мај. Да напоменеме дека секој ден може повеќе пати да се даде глас за нашите ракометари и да им се помогне да бидат дел од најдобриот ол-стар тим.

Може да се гласа на овој линк ТУКА