Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте за Чупиќ да биде прогласен за играч на колото во ЛШ
Гласајте за Чупиќ да биде прогласен за играч на колото во ЛШ

Гласајте за Чупиќ да биде прогласен за играч на колото во ЛШ

Вардар после две одиграни кола во најсилната група Б, оствари две победи и на најдобар можен начин ја започна одбраната на Европската титула. На првиот меч пред своите навивачи, црвено-црните успеаа да ја победат екипата на Порто (32:27).

После секое коло, медија тимот на ЕХФ прави избор на најдобриот тим, а во ова коло место во најдобрите седум имаше за десното крило на Вардар, Иван Чупиќ, кој заедно со Кристопанс беа најефикасни ракометари во нашите редови.

За да биде прогласен, Чупиќ за најдобар играч на колото, можете да гласате на линкот, ТУКА.