Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте Карачиќ да биде избран за најдобар играч во 6.коло од ЛШ (Линк)
Гласајте Карачиќ да биде избран за најдобар играч во 6.коло од ЛШ (Линк)

Гласајте Карачиќ да биде избран за најдобар играч во 6.коло од ЛШ (Линк)

Во петокот нашиот Игор Карачиќ кој веќе седма сезона е дел од црвено-црните го послави 30.роденден. Ден потоа на дуелот од 6.коло во ЕХФ Лигата на шампионите одигра феноменална партија. Тој успеа да погоди дури 11 пати на натпреварот, факт кој му донесе место во идеалните-7 на ова коло. Во продолжение ви носиме линк од изборот на ЕХФ за играч на колото, на кој може да гласате за нашиот бек да биде избран за најдобар во оваа шестта рунда.

 *За нашиот Игор Карачиќ може да гласате на следниот ЛИНК!