Sunday ,26 May 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте за Милосављев да биде избран за најдобар играч на првото коло во ЛШ
Гласајте за Милосављев да биде избран за најдобар играч на првото коло во ЛШ

Гласајте за Милосављев да биде избран за најдобар играч на првото коло во ЛШ

Со победа против Монпелје ја стартувавме новата сезона во Лигата на Шампионите. Одличен на голот беше Дејан Милосављев кој го имаше своето деби во најголемото ракометно натпреварување. Нашиот чувар на мрежата го заврши мечот со 16 успешни интервенции, со што заслужено беше избран во идеалниот тим на колото, а неговата тројна интервенција во еден напад на противникот, беше прогласена за најдобра одбрана во првото коло.

* За да биде избран за најдобар играч на првата рунда, гласајте за Милосављев на линкотТУКА.