Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Сергеј Горбок започна да работи како кондиционен тренер во одбојкарскиот прволигаш Јанта Волеј
Сергеј Горбок започна да работи како кондиционен тренер во одбојкарскиот прволигаш Јанта Волеј

Сергеј Горбок започна да работи како кондиционен тренер во одбојкарскиот прволигаш Јанта Волеј

Сергеј Горбок кој година стави крај на играчката ракометна кариера, не размислува да се повлече од спортот.

Моментално Горбок работи како кондиционен тренер во одбојкарскиот прволигаш Јанта Волеј Форца, каде тренираат и неговите две ќерки.

Горбок се пензионираше во Вардар со кој успеа во 2019 година да ја освои Европската титула. Рускиот ракометар остана да живее во Скопје, каде реши да „заплива“ во тренерските води, но не во ракометот, туку во одбојката.