Friday ,21 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Познати младинските групи, Вардар и Вардар Јуниор во посебна група
Познати младинските групи, Вардар и Вардар Јуниор во посебна група

Познати младинските групи, Вардар и Вардар Јуниор во посебна група

Познати се групите еден и два во младинската машка лига. Во Групата-1 ќе се натпреварува младинската екипа на Вардар Јуниор предводена од Будимир и Станковски, станува збор за кадетите на Вардар. Во другата група ќе биде пионерскиот  тим на Вардар, предводен од Зоран Петковски Зенга.

На завршниот Ф-4 турнир ќе одат најдобрите две екипи од овие групи. Вака изгледаат групите:

ГРУПА-1: ВАРДАР ЈУНИОР, Пролет, Металург-2, Е.Фарм, Преспа, Охрид, Радовиш и Пелистер.

ГРУПА-2: ВАРДАР, Бутел, Струга, КЛ-7 Струга , Металург, Работнички, КЛ-7 Скопје и Кисела Вода.