Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Распоред! Кадетите со 4.дуели на квалификацискиот турнир, ќе се игра во две сали три дена
Распоред! Кадетите со 4.дуели на квалификацискиот турнир, ќе се игра во две сали три дена

Распоред! Кадетите со 4.дуели на квалификацискиот турнир, ќе се игра во две сали три дена

Кадети на Вардар 1961 се дел од Групата-Г во кадетското разигување за пласман на Ф-4 турнирот. За ривали ги имаме екипите на: Ѓорче Петров, МРК Куманово, Бутел Скопје и Голден Арт КЛ7. Квалификацискот турнир ќе се игра од петок до недела, 4-те напревари ќе ги одиграме во три дена во две различни сали каде што ќе се одржува овој турнир. Распоредот и саатниците изгледаат вака:

>>18/06.петок, сала Х.Батанџиев-Волково

*Вардар-МРК Куманово 16:00 часот

>>19/06.сабота, сала А.Димитров-Бутел

*Вардар- Г.Арт КЛ7 14:00 часот

>>20/06.недела, сала А.Димитров-Бутел

*Вардар-Бутел 16:00 часот

*Ѓорче Петров-Вардар 18:00 часот