Saturday ,23 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Кадетите на Вардар Јуниор со 16.гола предност подобри од Пролет
(Фотогалерија) Кадетите на Вардар Јуниор со 16.гола предност подобри од Пролет

(Фотогалерија) Кадетите на Вардар Јуниор со 16.гола предност подобри од Пролет

Викендов во СЦ „Јане Сандански“  кадетите  на Вардар Јуниор  го совладат тимот на РК Пролет. Момците на Будимир и Станковски лесно се справија со својот ривал и го совладаа со 30-14 (16-9).

0 1ff2f3f4 2 3 4 5 6 7 8 8y 9 10 11 12 13 13a 13c 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26