Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Кадетите на РК Вардар атакуваат на 3/3, гостуваме кај Рисови
Кадетите на РК Вардар  атакуваат на 3/3, гостуваме кај Рисови

Кадетите на РК Вардар атакуваат на 3/3, гостуваме кај Рисови

Кадетите на РК Вардар во воведните две кола дојда до две победи против Бутел и РК Голден Арт Аеродром, овој викенд ги очекува третиот дуел во групата-А  од кадетската лига.

Избраниците на Зоран Петковски-Зенга  во 3.коло ќе гостуваат кај тимот на РК Рисови, дуелот се игра утре, сабота (26/11/2022). Натпреварот на црвено-црните кадети кој ќе се одигра во салата „Методија Андонов-Ченто“ е закажан со почеток во 11-00 часот.