Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 8.коло! Вардар и покрај поразот остана лидер, Куманово и Чаир на 3.бода зад него
Преглед 8.коло! Вардар и покрај поразот остана лидер, Куманово и Чаир на 3.бода зад него

Преглед 8.коло! Вардар и покрај поразот остана лидер, Куманово и Чаир на 3.бода зад него

По паузата поради Европското првенство започнаа дуелите во женската група-А каде што играат девојките на Александар Царчев. Во ова 8.коло бевме поразени во дербито од Куманово, во продолжение резултатите од оваа осма рунда.

На табелата Вардар остана на врвот и покрај поразот поради „бодовната залиха“ од пред паузата за Европското првенство:

Во следното коло овој викенд не очекуваат овие дуели: