Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТО) Кадетите на Вардар Јуниор го победија Алушоски и го освоија турнирот „Илинден 2019“, Савревски е прогласен за МВП
(ФОТО) Кадетите на Вардар Јуниор го победија Алушоски и го освоија турнирот „Илинден 2019“, Савревски е прогласен за МВП

(ФОТО) Кадетите на Вардар Јуниор го победија Алушоски и го освоија турнирот „Илинден 2019“, Савревски е прогласен за МВП

Кадетитите на Вардар Јуниор се освојувачи на турнирот кој е во организација на ракометниот клуб Илинден. Измиантиве три дена во спортската сала „Гоце Делчев“ се одржа младински ракометен турнир, на кој учество земаа и три екипи, од кои две се најдоа на врвот.

Во големото финале, момците на Будимир и Станковски ја победија екипата на Алушоски со резултат 29:23. Во текот на целиот меч имавме предност, така беше и на полувреме кога резултатот на семафорот гласеше 14:9. За МВП на турнирот е прогласен десниот бек на Вардар Јуниор, тоа е Давид Савревски.

Претходно во полуфиналниот дуел бевме подобри од екипата на Еурофарм од Битола.

1 2 3 savrevski