Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Кањелас во составот на Шпанија, за пријателскиот натпревар против Тунис
Кањелас во составот на Шпанија, за пријателскиот натпревар против Тунис

Кањелас во составот на Шпанија, за пријателскиот натпревар против Тунис

За време на ЕХФ неделата, пријателски натпревар ќе одигра и актуелниот Европски шампион, тоа е репрезентацијата на Шпанија. Селекторот на фуријата, Жорди Рибера го објави составот за дуелот против Тунис, а тоа е речиси истиот кој успеа да ја освои Европската титула. Меѓу повиканите ракометари е и играчот на Вардар, Жоан Кањелас, додека единствено кои нема да настапат на дуелот со Тунис, а беа дел од златниот состав, се Штербик, Балагуер и Гвардиола.

За време на ЕХФ неделата, голем број од играчите на Вардар ќе бидат со своите репрезентации, по што ќе се вратат во Скопје и ќе се подготвуваат за завршниот турнир во СЕХА-лигата.