Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) 7 минути… Карачиќ: Македонија е мој дом!
(ВИДЕО) 7 минути… Карачиќ: Македонија е мој дом!

(ВИДЕО) 7 минути… Карачиќ: Македонија е мој дом!

Конкуренција.мк со задоволство ja претставува новата, втора епизода на шоуто наречено “7 минути“, каде садат второ дрво заедно со хрватскиот ракометар и член на Вардар, Игор Карачиќ.

Погледнете го ова интересно видео, каде нашиот ракометар меѓу другото вели и дека Македонија е неговиот дом, каде ја минал речиси целата своја младост.