Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Категориите на Рк Вардар продолжуваат со настапи викендов
Категориите на Рк Вардар продолжуваат со настапи викендов

Категориите на Рк Вардар продолжуваат со настапи викендов

Младинските категории на Рк Вардар продолжуваат со своите настапи во првенството.

-Пионерите го започнуваат вториот дел од сезоната со дуел против екипата на Велес, на гостински терен. Натпреварот се игра денес со почеток од 12:00

-Кадетите во десетото коло ја пречекуваат екипата на Бутел. Мечот се игра во недела на Кале со почеток од 11:00

-Свој настап имаат и младинците.Во рамките на деветото коло, противник е екипата на Охрид. Натпреварот се игра во недела во Охрид, со почеток од 11:00.