Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Комити > Комити ќе гостуваат во Полска , РК Вардар ќе има подршка од најверните на мечот со Висла

Комити ќе гостуваат во Полска , РК Вардар ќе има подршка од најверните на мечот со Висла

10523764_10203788656979076_318162296_n

Ракометарите на РК Вардар на тешкиот меч во гости од 1/8 Финалето од Лигата на Шампионите ќе имаат подршка од својата навивачка група Комити . Мечот ќе се одигра на 14 март во Полска од Скопје стотици најверни подржувачи на Црвено-Црните ракометари ќе заминат да дадат подршка . Подршката е важна во овој исклучително важен дуел во обидот ракометарите на Вардар да изборат што подобар резултат пред реванш дуелот во Спортскиот Центар Јане Сандански закажан за 21 Март Сабота во 20-15 часот .

Домашните навивачи на тимот на Висла Плок се познати по тоа дека создаваат прекрасна атмофера во салата и вршат голем притисок на гостинските ракометари . Но и ракометарите на РК Вардар ќе имаат крилја на овој меч . Комити во својот препознатливв стил ќе  ги подржат максимално својте ракометари како и секогаш на мечевите.

….каде и да одите ние со вас сме , напред Вардаре …