Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Комити: Те чекаме дома мајсторе !!
Комити: Те чекаме дома мајсторе !!

Комити: Те чекаме дома мајсторе !!

Еден од милениците на вардаровите навивачи, Игор Карачиќ, се потсети на убавите моменти поминати во дресот на Вардар. Карачиќ на својата официјална страна сподели фотографија од освоениот трофеј во СЕХА-лигата од минатата натпреварувачка сезона. Вардарци имаа уште една успешна сезона кога успеаа да стигнат и до втората титула во Лигата на Шампионите.

91974194_2895030743948598_4511807657765502976_n

Навивачката група, Комити, веднаш го поздравија, потенцирајќи дека тој е нивна икона и дека еден ден повторно го чекаат дома.

Каде и да одиш Скопје ќе те памети…
Ќе ти пеат ќе те слават твоите Комити…
ОоОоОо Игор Кара, ти си наша иконаааа !
Те чекаме дома Мајсторе !