Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > На денешен ден 2019! Скопје го пречека Европскиот првак, РК Вардар (ФОТО)
На денешен ден 2019! Скопје го пречека Европскиот првак, РК Вардар (ФОТО)

На денешен ден 2019! Скопје го пречека Европскиот првак, РК Вардар (ФОТО)

На денешен ден лани, 3.јуни 2019 година пехарот од Келн пристигна во Скопје. Повеќе од 100.000 луѓе го пречекаа европскиот првак ВАРДАР на пристигнувањето во Скопје. Почнувајќи од аеродромот, на патот до градскиот плоштад каде беше и главната манифестација.

precek2 precek3 precek4 precek5 precek55