Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > СТИГНА ПОТВРДА: Георгиевски две години ,,црвено – црн”!!
СТИГНА ПОТВРДА: Георгиевски две години ,,црвено – црн”!!

СТИГНА ПОТВРДА: Георгиевски две години ,,црвено – црн”!!

РК Вардар го решава и прашањето околу десната крилна позиција. И во новата сезона актуелниот Европски првак ќе има респектабилна десна крилна линија, бидејќи друштво на Иван Чупиќ ќе му прави репрезентативецот на Македонија, Гоце Георгиевски. Репрезентативното десно крило потпишува договор на две години.

,,ВАРДАР ФАНС” го најави овој трансфер уште пред неколку денови (ВИДИ), а сега стигна и официјална потврда од таборот на нашиот тим.

Му посакуваме добредојде во РК Вардар на Гоце Георгиевски!